Stoch wygrywa w Kuopio

Autor Artur Rutkowski / fot. expressilustrowany.pl 12 Marca 2013 godz. 21:17
Kamil Stoch potwierdza, że jest w życiowej formie, we wtorek 12 marca wygrał pierwszy konkurs w obecnym sezonie Pucharu Świata. Świeżo upieczony mistrz świata z Predazzo już w pierwszej serii uzyskał zdecydowane prowadzeni.

Polski skoczek w 1 skoku uzyskał 135 m, co pozwoliło o 7,9 pkt wyprzedzić Severina Freudaa a podium uzupełniał Adres Bardal, ze stratą 11,4 pkt do Stocha. Kamil był o zaledwie o pół metra od rekordu skoczni, który od 15 lat należy do Masahiko Harady

Podopieczny Łukasza Kruczka, nie oddał prowadzenia w konkursie i o 10,9 pkt. wyprzedził Daikiego Ito. Na najniższym stopniu podium uplasował się Severin Freund, który stracił do Polaka 12,9 pkt. Piąte miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, który dzięki temu zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W drugiej serii oprócz Stocha zobaczyliśmy jeszcze dwóch reprezentantów Polski. 15 miejsce zajął Piotr żyła, a 24 lokatę zajął Dawid Kubacki